Talanx – Koncern

Talanx


Koncern Talanx je se svým předepsaným pojistným ve výši 39,5 Mld EUR za rok 2019 třetí největší pojišťovací skupinou v Německu. Prostřednictvím svých společností podniká velmi úspěšně v oblasti pojišťovacích a finančních služeb. Talanx AG přebírá v koncernu úlohu řídícího a finančního holdingu.

Ke koncernovým společnostem patří HDI a HDI – Gerling, Hannover Rück, Neue Leben, PB, Targo Versicherungen, Warta, Posta Bistosito a CiV. Skupina podniká v životním a neživotním pojištění a zajištění a ve finančních službách. Koncern se sídlem v Hannoveru je aktivní ve 150 zemích světa, Ratingová agentura Standard `Poor´s koncernu rating finanční stability A+/stabilní.

Struktura koncernu (PDF, 525 KB)

HDI – Gerling


Sloučením dvou špičkových pojišťovacích subjektů na německém trhu – HDI a Gerling vznikla značka, která spojuje jejich prvotřídní know-how s dlouholetými zkušenostmi na německém i zahraničních trzích.

HDI – Gerling, v souladu se svým heslem „ Myslíme dopředu“, je dlouhodobě orientovaný na podporu inovací v pojistných odvětvích a jejich uplatňování při hledání nových individuálních řešení pro své privátní i firemní zákazníky.

Mezinárodní klienty doprovází HDI – Gerling při jejich globálním působení a obsluhuje je přímo v zemích jejich podnikatelských aktivit. HDI – Gerling je prostřednictvím svých dceřiných společností a poboček přímo zastoupený ve 29 státech světa a pro nadnárodní společnosti je navíc ještě k dispozici partnerská síť pojišťovací skupiny RSA ve více než 100 dalších státech. Mezinárodní pojistné programy HDI – Gerling zohledňují potřeby mateřské společnosti klienta stejně jako jejich zahraničních aktivit. V rámci programu dostane klient individuální poradenství, rizikový a škodní management na místě působení, jakož i vystavování lokálních pojistných smluv.